Ahırlı kaymakamımız Sayın  Kadir Yurdagül Gençlik ve spor bakanlığınca kabul edilen ve desteklenen Ahırlı Kültür ve sanat merkezi ve  ‘stem: yaşa ‘adlı projeleri yerinde inceledi.
Ahırlı Atatürk Anadolu Lisesinin hazırladığı proje kapsamında Kütüphanenin zenginleştirilmesi, tiyatro ve müze gezileri sanatsal faaliyetlerin artırılması hedeflenmiş olduğu, bu etkinliğin birisi olan Okula yazar getirme etkinliğinin de tamamlandığı öğrenildi.
Öğrencilerin çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakamımız Sayın Yurdagül, "Öğrencilerimizin teknoloji ile uğraşmaları çok önemli. Bu çalışmalar bilgiyi üretime dönüştürmenin önemli ayaklarından birisidir. Gençlerimiz teknolojinin oyunu yerine böyle eğitimsel ve bilimsel uğraşıları sayesinde kendilerini geliştirebilecekler. Öğretmenlerimize projeye katılan öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.
Ziyarette Kaymakamımız Yurdagül'e eşlik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Demirci de, "13. Uluslararası robot yarışmasına üç kategoride katılıyoruz. Bunlar, Hızlı Çizgi Takip robotu, Çizgi Takip Robotu ve drone'dan oluşuyor." şeklinde konuştu.
 
 
T.C. Ahırlı Kaymakamlığı 
  Hükümet Konağı Kat:2 Ahırlı/KONYA
  (+90) 332 481 40 73  
  (+90) 332 481 41 74
  ahirli@icisleri.gov.tr